Isı Cam Sistemi Nedir

Isı Cam Sistemi Nedir

Cam günlük hayatta kullandığımız bir üründür. Çoğu zaman dekoratif çoğu zaman ihtiyaç karşılayan bir dekor ve yapı malzemesidir. Günümüzde birçok alanda cam kullanılıyor. Camlar işlenerek çeşitli objeleri dönüştürülebiliyor. Camların yaygın olarak kullanıldığı en büyük ihtiyaç karşılayan şekli, pencereler ve cam balkondur. Cam şeffaf olduğu için, hem dışarıyı gösteriyor, hem evimizi ve iş yerlerimizi yağmur ve soğuktan koruyor. Kapılar ve pencereler günlük hayatımızda önemlidir. Ev ve iş yerlerinde kullanılan pencereler, bulunduğumuz ortamı havalandırmaya ve gün ışığı alınmasına yardımcı oluyor.

Cam Seçimi Önemli

Pencerelerde kullanılan cam oldukça önemli bir kavramdır. Kaliteli, güvenilir ve kullanışlı olması cam seçimlerini etkiler. Sıcak Ve soğuktan ev ve iş yerlerini koruması öncelikli seçimleriniz arasında olmalıdır. İyi bir ısı yalıtımı yapması gerekiyor. Yazın sıcağı, kışın soğuğu içeri fazla sokmaması gerekiyor.  Bu yüzden ısı yalıtımlı cam sistemlerini tercih etmelisiniz.

 Isı Cam Sistemi nedir?

Isıcam; şişecam fabrikasının ürettiği yalıtım özellikli bir cam çeşidinin adıdır. Teknik olarak ise, iki ya da daha fazla camın aralarında boşluk ve bırakılan, bu boşluğa gaz doldurularak ( argon, kripton) dışına ise nem alıcı, alüminyum, butik ve dış yalıtım macunu kullanılarak, camların tek bir parça haline getirilmesidir. Her çiftli cam ısıcam değildir. Isıcam olabilmesi için yukarıda saymış olduğun özellikleri bünyesinde bulundurması gerekiyor. Isı cam sistemi, soğuk havanın pencereden içeri girmemesini sağlayan muhteşem bir dizayna sahiptir. Isıcam kullanımı ev ve iş yerlerinde kullanılıyor.

Isı Cam Sisteminin Faydaları Nelerdir?

Tartışmasız ısıcam sistemi, ekonomi ve tasarruf açısından insanlar için oldukça önemlidir. Isıcam sisteminin kullandığı teknik ile dışarıdan doğrudan gelen soğuk hava iki camın arasındaki bulunan gaz sayesinde geri püskürtülüyor. Bu sayede soğuk hava içeriye girmeden, ılıman bir havaya dönüşüyor. Evlerde ve iş yerlerinde kullanılan ısı yalıtımlı camlar, kışın soğuk havalarda oldukça enerji tasarrufu sağlar. Bu sayede faturalarınız daha az gelmeye başlar. Sizde ev ve iş yerlerinizde ki pencerelerinizi, ısı yalıtımlı cam sistemi ile yaptırarak veya değiştirerek enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Isıcam Fiyatları

Cam Cephe Fiyatları